Ogłoszenia Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 17.05.2026 r.
- Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
- Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 17.30. W tym czasie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
- Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 8.00 – 9.30 i 16.00 – 17.30. W I piątki i uroczystości kościelne jest nieczynna.
- W poniedziałek, 18 maja, w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, nabożeństwo majowe przy skwerze im. Jana Pawła II. Jest to rocznica pontyfiku papieża Leona XIV.
- Dzieci z klas IV, V i VI zapraszamy na spotkanie „Oazy Dzieci Bożych” w czwartek, 21 maja o godz. 18.45 w sali nr 14.
- W czwartek, 21 maja o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem Świętych Libańskich. Po Mszy św. adoracja, modlitwy, namaszczenie olejami św. Charbela i ucałowanie relikwii Świętych Libańskich.
- Zapraszamy mamy małych dzieci oraz kobiety w stanie błogosławionym na spotkanie przy kawie i herbacie, które odbędzie się 21 maja o godz. 10.00 w kawiarni parafialnej. To czas budowania relacji, rozmowy i wzajemnego wsparcia. Można przyjść z dzieckiem lub samemu.
- W dniach 22-23 maja (piątek od godz. 9.00 do 18.00 i w sobotę od godz. 9.00 do 13.00) odbędzie się zbiórka surowców wtórnych na parkingu. Co zbieramy: makulaturę (tekturę, książki, gazety, ulotki itp.), elektrośmieci: (telewizory, komputery, telefony komórkowe, baterie, lodówki, radia, pralki itp.), złom stalowy i kolorowy, „dobre monety” (pieniądze z całego świata, używane i wycofane z obiegu oraz polskie grosze i złotówki). Nie zbieramy ubrań, tonerów do drukarek, żarówek, świetlówek i PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK.
- Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć członka Fundacji Adoremus Te Christe, który w ramach swojego świadectwa zaprosi nas do podjęcia stałej praktyki adoracji w ramach tworzącej się kaplicy wieczystej adoracji. Z piątku na sobotę (z 22 na 23 maja) będzie w naszej parafii adoracja pokutna, której celem jest wynagrodzenie za grzechy dokonane na terenie naszego dekanatu. Adoracja będzie od wieczornej Mszy Świętej do porannej – czyli od 19.00 do 7.00. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny pod chórem. Na każdą godzinę prosimy o obecność choćby jednej osoby. Na każdą godzinę będzie przygotowany tekst do rozważania.
- W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 10.30 dzieci z klas IV przeżywać będą rocznicę I komunii św. W piątek od godz. 16.30 spowiedź św.
- W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Dzień modlitw za Kościół w Chinach.
- Już dzisiaj zapraszamy na odpust parafialny ku czci NMP Matki Kościoła, w poniedziałek 25 maja. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Gabriel Pisarek SCJ, z Kluczborka. Już dzisiaj zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, dzieci I komunijne, do niesienia baldachimu, chorągwi i figur.
- Wspólnota Żywego Różańca organizuje w dniach 20-21 czerwca pielgrzymkę do Sanktuariów Dolnego Śląska. Koszt 420 zł. Zapisy w sklepiku parafialnym. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
- Rycerstwo Niepokalanej zaprasza na pielgrzymkę na Podlasie w dn. 26-27 czerwca 2026 r. Wyjazd o godz. 6.00. Koszt wyjazdu 350 zł. Zapisy w sklepiku.
- W naszej parafii jest możliwość skorzystania z pomocy wolontariuszy: pomoc osobom starszym w robieniu zakupów, porządkach domowych, pomoc w spacerze, odwiedziny i rozmowy. Są wolontariusze, którzy pomogą dzieciom z ubogich rodzin w korepetycjach z matematyki czy j. angielskiego. Na stronie parafialnej w zakładce „Wolontariat” jest podany numer telefonu, na który można zgłaszać osoby potrzebujące.
- Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę. Taca inwestycyjna wyniosła 18.920 zł.
- Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Zofia Topolska, Arkadiusz Stępień. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia, polecamy Was opiece Matki Bożej. Spokojnej niedzieli. Szczęść Boże!











