Uroczystość NMP Matki Kościoła – odpust parafialny
Uroczystość NMP Matki Kościoła – odpust parafialny

Uroczystość NMP Matki Kościoła – odpust parafialny

Uroczystość NMP Matki Kościoła – odpust parafialny

W naszej parafii przeżywaliśmy wyjątkowy dzień – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej patronki naszej wspólnoty i zarazem odpust parafialny.

To szczególne święto przypomina nam, że Maryja została dana Kościołowi jako Matka – troskliwa, obecna i nieustannie prowadząca nas do swojego Syna. To Ona towarzyszy wspólnocie wierzących od początku i pozostaje dla nas wzorem zaufania, wiary i oddania Bogu.

Tego dnia w naszej świątyni sprawowane były Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 oraz uroczysta suma odpustowa o godz. 18.00, której przewodniczył i homilię wygłosił Gabriel Pisarek SCJ, z Kluczborka. Dziękujemy za wygłoszone słowo, które pomogło nam jeszcze głębiej przeżyć tajemnicę tego święta i spojrzeć na Maryję jako Matkę naszej parafialnej wspólnoty.

Po Eucharystii odbyła się uroczysta procesja, będąca pięknym wyrazem naszej wiary i wdzięczności za opiekę Matki Bożej nad naszą parafią. Szczególnym znakiem jedności Kościoła były liczne feretrony i chorągwie niesione przez wiernych z bełchatowskich parafii, które dodały tej uroczystości jeszcze bardziej podniosłego i wspólnotowego charakteru.

Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za liczny udział i wspólną modlitwę, a także kapłanom z naszego dekanatu, którzy byli z nami tego dnia, tworząc wraz z nami prawdziwą wspólnotę Kościoła.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystości, aby jeszcze raz wrócić do tych pięknych chwil modlitwy, wdzięczności i świętowania.