Majowe przy pomniku JP2
Majowe przy pomniku JP2

Majowe przy pomniku JP2

Majowe przy pomniku św. Jana Pawła II

W poniedziałek, 18 maja, zgromadziliśmy się na wspólnej modlitwie przy pomniku św. Jana Pawła II, aby uczcić rocznicę jego urodzin i dziękować za dar jego życia, pontyfikatu oraz duchowego dziedzictwa, które nieustannie pozostaje dla nas inspiracją.

Choć pogoda tego dnia była deszczowa, na czas naszej modlitwy deszcz ustąpił, jakby sam chciał podarować nam chwilę skupienia i wspólnego trwania przed Bogiem. Razem odmówiliśmy Litanię Loretańską, powierzając Matce Bożej nasze intencje, nasze rodziny i całą parafialną wspólnotę. Nie zabrakło również wzruszających chwil podczas wspólnego odśpiewania „Barki” – pieśni tak bliskiej sercu św. Jana Pawła II i wielu z nas.

Podczas modlitwy pamiętaliśmy także szczególnie o papieżu Leonie XIV, modląc się za niego w dniu rocznicy jego wyboru na Stolicę Piotrową, prosząc dla niego o światło Ducha Świętego, siłę i Boże prowadzenie w posłudze Kościołowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy mimo niepewnej pogody przyszli, aby wspólnie modlić się i dać świadectwo pamięci oraz wdzięczności.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego majowego spotkania.